III. sraz Czech BMW E39 Community

Od pátku 14. 6. 2019 do neděle 16. 6. 2019 se uskutečnil v pořadí již třetí sraz Czech BMW E39 Community. Tento ročník se v kempu ATC Olšovec v Jedovnicích sešlo více než 100 členů komunity a postarali se o skvělou atmosféru a několik nezapomenutelných momentů. V tomto článku shrneme několik nejdůležitějších okamžiků srazu.

3-sraz-report-1

Už v pátek po obědě jsme na sraze mohli kromě organizátorů přivítat početnou skupinu ze Slovenska, která dorazila ve velkém stylu a jsme velice rádi, že k nám jezdí na sraz lidé ze všech koutů obou republik. Louka v kempu se začínala pomalu plnit a páteční volný program se nesl v duchu přátelského seznamování, povídání o autech a táborových ohňů (nechybělo blíže neurčené množství alkoholu a kopec srandy).

3-sraz-report-2

V sobotu ráno se kemp pomalu probouzel do dalšího horkého dne a po skvělé snídani od Coucou Pastrami byl zahájen hlavní program srazu. Jsme rádi, že nás letos navštívil tým ahifi.cz a představil všem zájemcům audio, autokosemitku i účinky tlumících materiálů, které lze nalézt v jejich nabídce.

3-sraz-report-3

Program pokračoval prezentací péče o exteriér i interiér našich klenotů a ke slovu se přihlásil zástupce dalšího sponzora srazu - Dokonalý Káry z Brna. Na autě jednoho z členů proběhla praktická demonstrace leštění laku na kapotě a ukázka toho, jak vypadá auto, na kterém je keramická ochrana a impregnace kůže v interiéru.

3-sraz-report-4

Soutěže

3-sraz-report-prizes

Odpoledne dostali hlavní slovo sami členové v novém typu soutěže, která nesla název "TOP Modifikace" - ke slovu se hlásili nadšenci, kteří svá auta nenechali v originálním stavu, ale přizůsobili si je dle svého vkusu k obrazu svému. Mohli jsme vidět auta prošpikovaná individuální výbavou, interéry šité na zakázku, ale také tzv. social pakety, které se dočkaly opravdu razantní proměny a nezůstal v nich téměř žádný originální kabel.

Ocenění se dočkaly opravdu krásně upravené kousky a každá jedna výhra v této kategorii si odnesla body v hlasování opravdu zaslouženě. Klobouk dolů a gratulujeme vítězům krásných trofejí!

3-sraz-report-5

Kromě vítězství v soutěži TOP Modifikace se výhry v kategorii TOP Kola a TOP Zvuk dočkala zaslouženě BLACK39 a tento "čierny štvorliter" byl hvězdou letošního ročníku.

3-sraz-report-6

Následovalo vyhlášení tradičních kategorií o TOP Sedan, TOP Touring a TOP Interiér.

3-sraz-report-7 3-sraz-report-8 3-sraz-report-9

Letos se do soutěží mohli zapojit opravdu všichni, včetně spolujezdců. Ke tradičním kategoriím jsme navíc mohli soutěžit v trojboji. Trojboj spočíval v prokázání síly, rychlosti a postřehu jednotlivců. Disciplína obnášela běh s autobaterií, hod ráfkem a skládání puzzle na čas :) Ocenění si odnesli chlapi i holky a jednalo se o zpestření, které určitě v nějaké formě zopakujeme i na IV. ročníku.

3-sraz-report-10 3-sraz-report-11

Zakončení...

Po vyhlášení všech soutěží jsme pokračovali tradiční tombolou, ve které se rozdaly nejrůznější ceny od partnerů i samotných členů - všem, kteří do tomoboly přispěli velice děkujeme a výhercům přejeme, ať jim výhry dělají radost.

Po tombole následovala dražba ručně vyrobeného stolku z bloku motoru a pístů, jejíž výtěžek putuje na sraz BMW E39 Club Slovakia a jejich charitativní sbírku. Co po dražbě stolku, který se nakonec podařilo prodat za 5.500 Kč následovalo nikdo nečekal. Stolek byl totiž věnován organizátorům slovenského srazu do druhé dražby, která proběhne právě na jejich srazu a výtěžek se tak ještě zvýší. Toto gesto vehnalo nejednomu z nás slzy do očí a velice si vážíme tohoto kroku ze strany kupce.

3-sraz-report-stolek

Poslední třešničkou bylo slavnostní předání výročního dortu manželům Mančíkovým, kteří si na prvním ročníku srazu v roce 2017 řekli své "Ano" a předání velkého překvapení v podobě raritního kusu výbavy do BMW E39 - lednice, která urazila cestu až z Velké Británie do rukou člověka, který pro komunitu dělá první poslední a tuto bílou velrybu lovil už od dob, kdy si svou limuzínu pořídil...

3-sraz-report-lednice

Na závěr chceme všem účastníkům i partnerům ještě jednou poděkovat. Kompletní fotoreport od Martina Přibyla nalezenete na odkazu níže a na konci článku najdete také oficiální video a aftermovie od Patrika Mrázka z Retrofotografie.cz, který po celou sobotu fotil na památku polaroidem fotky účastínkům.


Přejít na fotogalerii


Oficiální video

Video od Patrika Mrázka